2028 helyett 2026-ra hozná előre a tanári bérek rendezését a kormány?
Az Európai Uniós megállapodások része a tanári bérek rendezése is, ez eredetileg 2028-ig volt tervben, de két évvel előrébb hozhatja a kormány - a Szabad Európa szerint.
Az Európai Uniós megállapodások része a tanári bérek rendezése is, ez eredetileg 2028-ig volt tervben, de két évvel előrébb hozhatja a kormány - a Szabad Európa szerint.
Polgári engedetlenségi akcióval indította a 2022/2023-as tanévet a budapesti Vörösmarty Mihály Gimnázium tantestületének harmincöt tagja.
2027-re 800 ezer forintos bruttó átlagbért ígért a pedagógusoknak Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a hétvégi Tranzit fesztiválon.
Még idén emelje az oktatásban dolgozók fizetését a diplomás-átlagbér szintjére a kormány – többek között ezt követeli a Tanítanék Mozgalom.
Erről Gulyás Gergely, Miniszterelnökséget vezető miniszter beszélt a szombati kormányinfón.
Háromszor 10 százalékos béremelést kapnak a pedagógusok – hónapok óta ezt emlegetik kormánypárti politikusok, legutóbb Orbán Viktor beszélt a Parlamentben a 10+10+10 százalékos emelésről. A Belügyminisztérium szakszervezetekhez eljuttatott állásfoglalásából végre az is kiderült, hogyan lehet számolni ezzel a béremelés három részletével.
Erről Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter beszélt a pénteki kormányinfón.
Újabb tanárok meséltek arról, milyen az élet pályakezdő fizetéssel vagy több évtizedes tapasztalattal: a helyzet siralmas.
„Tanárként semmi segítséget nem kapunk. Nincs ruhapénz, nincs év végi jutalom, nincs cafeteria, nincs a világon semmi pluszjuttatás. Nincs semmi szociális védőháló alattam, hiába dolgozom szívem-lelkem beleadva, a hajléktalanság peremén egyensúlyozom” – írja egy pályakezdő középiskolai tanár Orbán Viktornak címzett nyílt levelében.
Figyelmeztető sztrájkot hirdet január 31-ére a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) - ezt a két szakszervezet jelentette be, miután közös sztrájkbizottságuk tárgyalt a kormány képviselőjével. Ha a januári akció sem vezet eredményre, márciusra újabb sztrájkot szerveznek.
Több mint 5700-an töltötték ki a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) kérdőívét, amely a kormányzati ígéretekről és a szakszervezetek követeléseiről szólt. Egyértelmű az eredmény: szinte senki nem tartja elfogadhatónak a 10 százalékos béremelési javaslatot, ennél jóval nagyobb emelést követelnek.
„10 százalékos fizetésemelés a tanároknak és az óvónőknek” – ilyen poszt jelent meg csütörtök délelőtt Orbán Viktor Facebook-oldalán.
Tizenhat pontos követeléslistát állított össze a 2022-ben megalakuló kormánynak a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ). A szakszervezet többek között bérrendezést, önálló oktatási minisztérium létrehozását, az életpályamodell újragondolását kéri.
Elutasítja az Orbán Viktor által pénteken belengetett 10 százalékos béremelést a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ).
Szerdán kezdhet tárgyalni a két nagy pedagógus-szakszervezet sztrájkbizottságával az Emberi Erőforrások Minisztériuma – ez derül ki abból a levélből, amelyet a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) osztott meg.
„Ez az ajánlat nem ajánlat” – így reagált a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) arra, hogy Orbán Viktor péntek reggeli rádióinterjújában azt mondta, jövőre nincs lehetőség komolyabb béremelésre, tíz százalékról lehet szó. A szakszervezet szerint ha kormány "nem tágít teljességgel elfogadhatatlan ajánlatától", érdemes lesz készülnie a munkabeszüntetésre.
A pedagógusok egyelőre nem kapnak béremelést, azt ugyanakkor elképzelhetőnek tartja, hogy jövőre valamikor 10 százalékos fizetésemelést kapjanak, amit 2023-ban egy nagyobb arányú emelkedés követhet – erről beszélt péntek reggel Orbán Viktor a Kossuth Rádióban.
A szakszervezetek is beszálltak a parlamenti választási kampányba – így reagált az Emberi Erőforrások Minisztériuma a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) keddi bejelentésére. A két nagy oktatási szakszervezet úgy döntött, közös sztrájkbizottságot hoz létre, így kezdeményeznek tárgyalást a kormánnyal.
Négypontos követeléslistát fogadott el a két tanári szakszervezet: a Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete közös sztrájkbizottságot hozott létre, így tárgyalnának a kormánnyal.
„Pénteken tárgyaltunk a PSZ-szel, az eredményéről kedden közös bejelentés lesz” – ezt közölte a Facebookon a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).